Podczas sobotnich zajęć w grupie przedszkolnej, dzieci uczestniczyły w zabawach z figurami geometrycznymi. Zajęcia łączyły w sobie różnorodne formy aktywności od poznawania terminów matematycznych po zabawy ruchowe i trening dziecięcej twórczości.

Dzieci wysłuchały wiersza „Ukryte figury”, jednocześnie starając się zapamiętać jak najwięcej przykładów na temat ukrytych figur. Następnie bawiły się w zabawę dydaktyczną „Jaką jestem figurą?” i siedząc w kręgu, z pomocą nauczyciela,  przedstawiają się innym, określając wielkość, kolor i kształt figury np. „Jestem czerwonym, dużym kwadratem”. Na koniec dzieci bawily sie w zabawe ruchowa pt: „Gimnastyka figurowa” i wykonaly prace plastyczna z poznanymi figurami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/zabawy-z-figurami-geometrycznymi-w-przedszkolu