Jeszcze kilka migawek z zajęć – Wielkanoc w grupie 5 latków, które stały się wspaniałą okazją do rozmowy o symbolice świąt i towarzyszących im obyczajach.  

Dzieci bawiły się w edukacyjne zabawy z chustą Klanza, rozwijały słownictwo, symbolizowały nowo poznane wyrazy, rozwiązywały karty pracy i bawiły się na świeżym powietrzu szukając niespodzianek pozostawionych przez wielkanocnego króliczka.

Szukanie jajek wielkanocnych jest nieodłączną tradycją w grupach przedszkolnych, która na stałe  już się zapisała w tradycjach wielkanocnych naszej szkole. Tym razem zdolne 5 latki wykazały się nie tylko tylko szybkością, ale i zręcznością w swoich poszukiwaniach. Znalezione jajeczka, zajączki i kurczaczki wkładali do wcześniej samodzielnie zrobionych papierowych torebek. Na koniec każdy policzył swoje skarby i zabrał do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ciekawych i rozwijających zajęć  w grupie 5 latków.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/wielkanoc-w-grupie-5-latkow