Dzień Kolumba to święto obchodzone 12 października w wielu państwach Ameryki Południowej i Północnej oraz w Europie w Hiszpanii i we Włoszech. Ma ono długie tradycje, jego celem jest upamiętnienie odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. W naszej szkole w tym roku również obchodziliśmy ten dzień, tego wyzwania podjęła się klasa 5. Na zajęciach poznali najważniejsze informacje o życiu słynnego odkrywcy. Stworzyli plakat z hiszpańską karawelą.
W ten magiczny dzień znalazło się w naszej szkole wielu Kolumbów i załoga gotowa do aktywnego działania.
Dziękujemy pani Agnieszce Gabrysiak za przygotowaną lekcję.

Projekt “Wspieranie Edukacji Polskiej na Świecie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Poloniii i Polaków za granicą.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

4004