Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Zaczęliśmy od ciekawej multimedialnej prelekcji o tradycjach i obrzędach wielkanocnych. Dzieci dowiedziały się, jak obchodzi się święta w Polsce, co wkładamy do święconki, jakie techniki wykorzystywano w tradycji ludowej do zdobienia jajek, oraz jak obchodzono na wsiach Śmigus- Dyngus.
Kolejną atrakcją były zajęcia plastyczne, na których dzieci pokazały, że pomysł i twórcze działanie przynosi nietuzinkowe efekty w postaci ozdób świątecznych. Natomiast gry w terenie ożywiły dzieci do gorączkowego poszukiwania jajek oraz wykonywania różnych zadań przy przygotowanych bazach. Jednak jajka to nie tylko pisanki i kraszanki w naszej szkole ale także naukowe doświadczenia, które potrafią niejednego wbić w ławkę. I ty razem „ Eksperymenty z Jolą“ pokazały, że doświadczenia z jajkami ujawniły skrywane tajemnice np. skaczące jajko, odzielanie żółtka za pomocą butelki, metaliczne jajko. Po raz kolejny warsztaty wielkanocne przyniosły nie tylko dużo radości, ale także sporą dawkę wiedzy na temat Wielkiej Nocy.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

7007