8 kwietnia w naszej szkole odbyły się Wielkanocne Warsztaty.
W tym roku, również aktywność dzieci była wielokierunkowa- poznanie tradycji świątecznych, plastyka, eksperymenty, prezentacja multimedialna oraz zabawy i gry terenowe. Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i przedszkolaków. „ Eksperymenty z jajem”- odkrywanie tajemnic jajka np.
zanurzanego w occie i w efekcie miękkiego jak gąbka, czy pływającego na wodzie „ niezatapialnego jajka”, albo pod wpływem temperatury „ samo wchodzącego” jajeczka do butelki.
Kolorowe zajęcia z plastyki uczyniły nasze warsztaty niezwykle interesujące, powstawały kurki, koszyczki i ozdoby wielkanocne. Natomiast gry terenowe były znakomitą okazją do sprawdzenia wiedzy naszych uczniów, a także poznaniu najbardziej lubianego przez dzieci zwyczaju wielkanocnego- śmigus dyngus.
Kolejny rok Wielkanocne Warsztaty okazały się wspaniałym sposobem na odkrywaniu tajemnic Wielkiej Soboty. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za wspaniałe pomysły, ogromne zaangażowanie i radość z niesienia wiedzy naszym dzieciom.

warszaty

Zobacz galerię z tego wydarzenia…