W sobotę w naszej szkole w grupach przedszkolnych, 5 – latkach, 6 – latkach oraz w klasie 1 uczniowie obchodzili bardzo milusińskie święto – Święto Pluszowego Misia.
Z tej okazji, w każdej z klas, zawitały do nas pluszaki duże i małe, szare, brązowe, białe i różnokolorowe, po prostu miękkie i puszyste, ukochane przytulanki.
Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich misiach. Jak mają na imię. Ile mają lat. Kiedy je otrzymali. Jakie były okoliczności otrzymania ukochanej, pluszowej zabawki.
W klasach odbyły się parady misiów, czyli prezentacja przez chętne dzieci swoich pluszaków. Uczniowie wysłuchali wiersza „Naprawiamy misia” Cz. Janczarskiego. Bawiły się przy skocznej muzyce i zatańczyły misiowy taniec oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej – „Stary niedźwiedź”. Na koniec dzieci wysłuchały ciekawostek o niedźwiedziach i opowiadały jakie trzy ciekawostki ich najbardziej zainteresowały. Na podstawie poznanych wiadomości uczniowie rozwiązywali zagadki o misiach i niedźwiedziach.
Uwieńczeniem zajęć były pięknie i starannie wykonane prace plastyczne – portret ukochanego pluszaka, opaska – przyjaciel misia oraz wyklejanka i zabawa na misiowym pikniku.
Dzień Misia jest bardzo radosnym świętem w naszej szkole. Uczy on poczucia poszanowania dla swoich zabawek oraz pomaga, i rozwija u dzieci umiejętności budowania złożonych, swobodnych wypowiedzi. Integracyjne zabawy zaś, wspomagają wszechstronny rozwój i stymulują dzieci poprzez rozwijanie i połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, i dotykowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia…  https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/swieto-pluszowego-misia-2021