PATRONAT AMBASADY RP

Zakończenie roku szkolnego 15/06/2019

 

15 czerwca nadszedł koniec roku szkolnego 2018/2019. Z tej okazji spotkaliśmy się w auli szkoły, aby uroczyście pożegnać uczniów i najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym.

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dublinie za współfinansowanie nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów.

2902928028 8008

 

 

Festiwal Polska Éire 1/06/2019

Festiwal Polska Éire powstał, aby celebrować polsko-irlandzką przyjaźń i pokazać różnorodność jaką Polacy wnoszą w życie Irlandii. W tym roku po raz drugi włączyliśmy się jako polska szkoła w wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Ambasadę RP w Dublinie. Zorganizowaliśmy festyn rodzinny, na który nasi uczniowie zaprosili swoich irlandzkich przyjaciół. Wśród licznych atrakcji były mecze piłkarskie, dmuchane zamki, konkurencje sportowe dla rodziców, stoiska zainteresowań dla dzieci, oraz
kawiarenka z domowymi wypiekami. Dużą atrakcją okazała się kolorowa wata cukrowa i popcorn z maszyny.

Dziękujemy serdecznie Ambasadzie RP w Dublinie za współfinanowanie projektu oraz za bardzo miłą wizytę Pani Konsul Katarzyny Kasperkiewicz i Pana Piotra Kasperkiewicza.

 

 800818018

 

 

"Sławni Polacy" 30.03.2019

30 marca w naszej szkole odbył się ciekawy projekt szkolny- lekcje historii w niezwykłej aranżacji. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować sławnego Polaka zgodnie z duchem epoki w której żył i tworzył. Gościliśmy malarzy, naukowców, pisarzy, astronomów, muzyków oraz pierwszego władcę Polski. Na szkolnej scenie pojawili się więc: Jan Kochanowski, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska- Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko, Jan Heweliusz, Mieszko I z Dobrawą, Janusz Korczak,
Stanisław Moniuszko oraz Jan Brzechwa. 

Dziękujemy serdecznie Ambasadzie RP w Dublinie za współfinanowanie projektu, a naszym uczniom za cierpliwe pozowanie do zdjeć.

15015

 

2002

 

 

 

 

 

 

Projekt edukacyjnypt: "Tadeusz Kościuszko" 29.09.2018

W dniu 29 września w naszej szkole był realizowany projekt edukacyjny pt. „Tadeusz Kościuszko“.
W ramach w/w projektu przeprowadzone zostały następujące działania:
– przygotowanie plakatów, albumów poświęconych
bohaterowi,
– przygotowanie prezentacji multimedialnych ( wykonanie
notatek- chmur myślowych na ich podstawie),
– wykonanie lapbooków- składanych książeczek o życiu i
działalności Tadeusza Kościuszki,
– rysowanie portretów
– wykonanie medalu Virtuti Militari.
Dzięki temu projektowi przybliżyliśmy naszym uczniom niezwykłą postać, bohatera dwóch narodów- Tadeusza Kościuszkę, walczącego o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.

Dziękujemy serdecznie Ambasadzie RP w Dublinie za współfinanowanie projektu, a naszym uczniom za cierpliwe pozowanie do zdjeć.

 

18018 3003

 

 

 

 

 

„Stroje ludowe Polskiej Szkoły Bez Granic.” 24.08.2018

 

 

Dzisiaj otrzymaliśmy długo wyczekiwaną przesyłkę z Polski. Nasze szkolne stroje ludowe dla uczniów.
Zakupiliśmy dwa komplety chłopięce, dwa dziewczęce i kilka spódniczek dla najmłodszych krakowianek.
Dziękujemy serdecznie Ambasadzie RP w Dublinie za współfinanowanie projektu, a naszym uczniom za cierpliwe pozowanie do zdjeć.

4004

 2002

 

 

 

 

 

„Zakończenie roku szkolnego.” 16.06.2018

„Ucz się od morza i od drzewa. Płyń za marzeniem, w drodz śpiewaj”. (Piotr Łochocki)

W sobotę 16 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszytkich uczniów moment. Oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny 2017/2018 i rozpoczęły się wakacje.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego  inaugurowała pani Dyrektor Anna Siecińska, która skierowała do wszystkich słowa pełne życzliwości i ciepła.  Podziękowała gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom za wytężoną pracę, życzyła udanych, słonecznych i przede wszystkim bepiecznych oraz szczęśliwych wakacji.

Po występach poszczególnych klas na scenę zostali zaproszeni docenieni uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali wzorowe wychowanie i bardzo dobre wyniki w nauce.

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dublinie za współfinansowanie nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów.

1001

3003

 

 

 

 

 

 

„Polska Éire - piknik rodzinny.” 2.06.2018

2 czerwca przy współfinansowaniu Ambasady PR w Dublinie zorganizowaliśmy w naszej szkole piknik rodzinny.

Celem festiwalu było przeprowadzenie różnorodnych aktywności rodzinnych, gdzie przez wspólną zabawę dzieci, rodzice i dziadkowie, mogli wspaniale spędzić czas.

Pogoda nam dopisała a rodzice spisali się na medal przynosząc ciasta, ciasteczka i inne smakołyki dla dzieci. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Najmłodsi mieli kącik przedszkolala, a starsi mogli wybierać między ciekawymi atrakcjami na sali gimnastycznej, sportowymi na boisku szkolnym, czy po prostu mogli poskakać na dmuchanych zamkach.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc oraz zaangażowanie i odliczmy dni do kolejnej wpólnej, wspaniałej zabawy.

4004

3003

1001

 

 

2002

„Z legendą przez Polskę. Podania i legendy na wakacyjnym szlaku – piknik rodzinny.” 26.05.2018

26 maja w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie- realizowaliśmy projekt edukacyjny „ Z legendą przez Polskę”. Legendy polskie stanowiły atrakcyjną, literacką formą przybliżania dziejów Polski i ciekawostek geograficznych, oraz dającą fundament do kształtowania patriotyzmu.

Celem naszego projektu było- na podstawie wybranych legend - umożliwienie uczniom zapoznania się z bogactwem historycznym, geograficznym i kulturowym Polski.

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dublinie za ufundowanie nagród w postaci książek dla uczestników konkursu plastycznego oraz za współfinansowanie zamków dmuchanych, które były wyjątkową atrakcją dla naszych uczniów.

2302325025

21021

 

Podsumowanie kursu przygotowującego - warsztaty dla maturzystów 2018.

Dnia 5 maja zakończył się tegoroczny kurs przygotowujący do matury z języka polskiego, zorganizowany przez Polskę Szkołę Bez Granic w Tyrrelstown, prowadzony przez Panią mgr Annę Siecińską i dofinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie.

Kurs trwał od 3 marca do 5 maja 2018 roku, w sumie 20 godzin, i wzięło w nim udział 6 uczestników. W bezpłatnych zajęciach mogli uczestniczyć uczniowie z całego Dublina i okolic.
Tegorocznym maturzystom pragniemy złożyć najlepsze życzenia wytrwałości, dużo szczęsia i radości w realizowaniu swoich marzeń oraz przysłowiowego „połamania pióra”. Niech wypracowane przez Was wyniki egzaminu maturalnego będą wysokie i utorują Wam drogę do wymarzonej uczelni.

W roku szkolnym 2018/19 również będziemy aplikować o środki z Ambasady RP w Dublinie na
prowadzenie kursu maturalnego. Mamy nadzieję, że na kolejny kurs zgłosi się jeszcze większa ilość uczestników, a tym, samym coraz więcej polskiej młodzieży będzie zdawać język polski na maturze w Irlandii, jednocześnie zdobywając dodatkowe 100 punktów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących kursu i zapisania się do naszej szkoły, prosimy o kontakt przez naszą stronę internetowąwww.polskaszkolabezgranic.com w zakładce dołącz do nas.

Serdecznie zapraszamy!

 

20180310_101840 (1)20180310_101850 (1)1001

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dublinie za wsparcie naszej działalności oświatowej i pomoc w realizacji projektu o nazwie "Audio projekt" 2016.

Dzięki Państwa pomocy finansowej udało się nam zakupić  sprzęt nagłaśniający oraz dwa mikrofony, które usprawnią prowadzenie konkursów, akademii i spotkań  z rodzicami.

Koszt zakupu sprzętu  wyniósł  €400.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani obejrzeniem zakupionego sprzętu zapraszamy w każdą sobotę  do Polskiej Szkoły Bez Granic w Tyrrelstown. 

123

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Podsumowanie kursu przygotowującego do matury z języka polskiego 2017.

Zakończył się pierwszy kurs przygotowujący do matury z języka polskiego zorganizowany przez Polskę Szkołę Bez Granic w Tyrrelstown, prowadzony przez Panią mgr Annę Siecińską i dofinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie. 

Kurs trwał od 4 marca do 20 maja 2017 roku i wzięło w nim udział  7 uczestników. W bezpłatnych zajęciach mogli uczestniczyć uczniowie z całego Dublina i okolic. 

Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia, wszystkiego najlepszego, optymizmu i przysłowiowego "połamania pióra".

W przyszłym roku szkolnym znów będziemy aplikować o środki z Ambasady na prowadzenie kursu maturalnego. Mamy nadzieję, że na kolejny kurs zgłosi się jeszcze więcej uczestników i coraz więcej polskiej młodzieży będzie zdawać język polski na maturze w  Irlandii, a tym samym zdobyć dodatkowe 100 punktów na maturze. 

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących kursu i zapisania się do naszej szkoły, prosimy o kontakt przez naszą stronę internetową www.polskaszkolabezgranic.com.

1

32

Konkurs recytatorski i konkurs z alfabetem w Polskiej Szkole Bez Granic.

Specjalne podziękowania składamy Ambasadzie RP w Dublinie- sponsorom naszego konkursu. Dzięki wsparciu finansowemu, laureaci
"Konkursu z Alfabetem" otrzymali nagrody książkowe.
Radość naszych uczniów była ogromna.

2 1

2

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dublinie za przekazanie środków pieniężnych w kwocie 300 EUR na projekt "Biblioteka szkolna - Polska Szkoła Bez Granic".

Dzięki finansowemu wsparciu zakupiliśmy książki i biblioteczny program komputerowy do szkolnej biblioteki dla naszych uczniów.

16.12.2016

img_2909


"Nie ma Radości bez Niepodległości" oraz "Nauka przez zabawę" - projekty współfinansowane przez Ambasadę RP w Dublinie 2016.

Z przyjemnością informujemy, iż dwa projekty szkolne:

"Nie ma Radości bez Niepodległości" oraz "Nauka przez zabawę" dostały dofinansowanie z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie. Zaangażowanie finansowe umożliwiło nam zakup szkolnego laptopa oraz zestawy gier edukacyjnych dla naszych uczniów.

Słowa podziękowania kierujemy do Ambasady RP w Dublinie za wsparcie dla naszej szkoły.

amb2

amb3

amb3