W tym semestrze klasa druga, w ramach podróżniczego projektu Podróże Małe i Duże odwiedziła Włochy. Towarzyszył nam pies Lampo, który jeździł koleją. Naszą podróż rozpoczęliśmy na stacji w Marittimie, gdzie poznaliśmy naszego towarzysza wycieczki i razem z nim, przemierzaliśmy całe Włochy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Turynu i Placu San Carlo, następnie Mediolan i katedrę Narodzin św. Marii, Marittime i plac Piazza Giuseppe Garibaldi, Rzym i Koloseum, Neapol i Punkt widokowy San Martino i zamek Sant Elmo, Reggio i Le Mura Greche oraz Le Terme Romane aż po Palermo i Kościół San Giovanni degli Eremiti. Podróż pełna przygód, opowieści, bogata w piękne zabytki Włoch, historyczne ciekawostki i niezapomniane widoki. Najdłużej zatrzymaliśmy się w Koloseum poznając historyczne tło budowli oraz walk gladiatorów, a wszystko przy akompaniamencie piosenki Michała Bajora Quo Vadis Domine. Przemierzając kolejne miasta Włoch, wsłuchiwaliśmy się także w tradycyjne, niezapomniane włoskie szlagiery takie jak Felicita w wykonaniu Al. Bano i Rominy Power czy L’italiano ( l asciatemi cantare ) Toto Cotugno.
Podróż długa i wyczerpująca, dlatego nie mogło zabraknąć włoskiej pizzy, którą uczniowie klasy drugiej wykonali samodzielnie pod bacznym okiem Pana Adama, wychowawcy klasy 6.
Dziękujemy serdecznie Pani Kindze Badurze-Pysz (www.facebook.com/kinga.badurapysz) oraz Szkole Podstawowej im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie (www.sppierzchow.szkolnastrona.pl/) za świetny pomysł i możliwość uczestniczenia w projekcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/projekt-podrozniczy-podroze-male-i-duze