Karnawał wenecki? Oczywiście w Wenecji, z maskami weneckimi i kolorowymi ubraniami. Brazylijski karnawał w Rio de Janeiro z setkami muzyków i tancerzy tańczących sambę.

A w Polskiej Szkole Bez Granic- karnawał w przestworzach kosmicznych z ufoludkami, kosmonautami i gwiazdami, tańczącymi najbardziej popularne tańce XXI wieku.

Niezwykłe dekoracje w większości wykonane przez uczniów i ich rodziców były pięknym dodatkiem wystroju sali. Rakieta w wydaniu XL stała się popularnym miejscem robienia zdjęć, dzięki niej czuliśmy się jak kosmonauci w podróży kosmicznej.

Bajeczne stroje uczniów i błyszcząca sala wprowadziły nas w w kosmiczny nastrój. Tańce wypełniały radosny czas, a konkursy pozwoliły na złapanie oddechu przed kolejnym karnawałowym wyzwaniem. Starty rakiet wyzwoliły u dzieci ducha rywalizacji, każdy chciał jak najszybciej dotrzeć do mety. Natomiast przejście przez tunel na orbicie wymagało sprawności godnej astronauty. Atmosfera karnawału udzieliła się każdemu, od najmłodszego do najstarszego ucznia naszej szkoły. Hitem zabawy był taniec synchroniczny na kosmicznych kwadratach…skakaliśmy do utraty tchu. Bardzo się cieszymy, że kosmiczna przygoda stała się wyzwaniem również dla rodziców, którzy przygotowali fantastyczne przebrania dla dzieci.

Słodkim dodatkiem na zabawie była wata cukrowa, która jak chmurka na niebie wprawiała dzieci w chęć spróbowania i dotknięcia obłoczka na patyku. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę oraz nauczycielom za wielkie poczucie humoru- kosmiczne żaby stały się super przewodnikami po kosmicznej orbicie.

 Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem balu. Po skończonej zabawie, przedszkolaki i uczniowie we wspaniałych humorach wrócili do swoich klas, a później podekscytowane dzieliły się wrażeniami.

Było wspaniale, odlotowo i KOSMICZNIE 🙂

BARDZO DZIĘKUJEMY całej kadrze pedagogicznej za przygotowanie karnawałowej zabawy.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

11011