Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole. W dniu 22 października to wydarzenie odbyło się także w naszej szkole.

pasowanie-na-ucznia-artNa uroczystość ślubowania  przybyli rodzice uczniów, przedszkolaki oraz starsi uczniowie.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.
W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor Anna Lejman i Anna Siecińska pasowały każdego pierwszaka na ucznia gratulując i życząc samych sukcesów w edukacji polonijnej.
Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie słodkich prezentów, dyplomów oraz portretów.
Ten uroczysty dzień był powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko miało poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym.
Program artystyczny był przygotowany przez nauczyciela klasy 1 Annę Krasucką- Górną i nauczyciela wspomagającego Dorotę Malinowską- Ptak.
Zobacz galerię z tego wydarzenia