Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia i bohaterów tamtych lat oraz
kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nasza szkoła zorganizowała szereg działań edukacyjnych upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Jednymi z nich były: lapbooki o Polsce, pokoje zagadek. Zmieniliśmy lekcję historii w niezwykłą przygodę. Zamknięci w pokoju zagadek uczniowie, wcielili się w rolę młodych pasjonatów historii. Musieli się zmierzyć z serią zadań i łamigłówek stojących na drodze Polski do wolności.
Odkrywając zawiłe losy zniewolonej Ojczyzny, uczniowie zdobywali hasła, dzięki którym uzyskali symboliczny klucz do wolności Polski. Młodzi historycy, przeszli przez 4 stacje: „Zniewolony kraj”, ” Zrywy powstańcze”,  „I wojna światowa” oraz „Wolność”.Zadania obejmowały czytanie i uzupełnianie tekstów historycznych, teksty literackie, gry edukacyjne, materiały multimedialne, pieśni żołnierskie zaprogramowane w kodach QR, pracę z mapą, krzyżówki, układanki i portrety twórców niepodległości. Młodsze klasy stworzyły plakaty o Polsce, oraz wielkoformatową
mapę Polski na 100-lecie. Najmłodsi wykonali piękne godła Polski prostą techniką origami z kółek.
Ta szczególna rocznica zachęciła nas do wspólnego świętowania, organizacji i uczestniczenia w różnych działaniach na rzecz godnego uczczenia 100-lecia wolnej Polski, pozwoliła nam
pokazać jak wielką wartością jest dla nas Nasza Ojczyzna.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2002