Mikołajki – święto, na które czekają wszyscy nasi uczniowie. Tego dnia organizujemy w szkole różnego rodzaju gry i zabawy.
Dlaczego wspólne celebrowanie tego dnia jest tak ważne? Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejsze lekcje. To także piękna oprawa, wspaniały klimat pachnący pierniczkami i szczyptą magii.
W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu całą szkołą wszyscy mają okazję integracji. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.
Każda z klas przygotowywała mikołajkowe projekty.
5 latki przygotowały piękną fotobudkę. To była wspaniała zabawa rozwijająca kreatywność i manualne umiejętności maluchów.
W grupie 3 i 4 latków, a także w grupie 6 latków ten dzień był poświęcony wspólnemu robieniu dekoracji świątecznych. Z kawałków kartonu i tektury przy użyciu mazaków, farb, kredek i kleju. Dzieci wyczarowały piękne skarpetki dla Mikołaja i mikołajkowe talerze.
W klasie 3 uczniowie robili łańcuchy dekoracyjne na choinkę i słuchając kolęd zajadali się pierniczkami.
W klasach 5,6, i 7 uczniowie ubierali klasową choinkę i składając sobie życzenia dzielili się prezentami.
W klasach 1 i 2 dzieci postawiły na gry i zabawy ruchowe. Były podskoki, tance, wyścigi zaprzęgów reniferów, świąteczne tabu i wiele innych wspaniałych konkurencji.
Podczas szkolnych mikołajek cieszyliśmy się z możliwości wspólnego działania, ponieważ, tak jak święta są one czasem szczególnym, kiedy zwracamy uwagę na przyjaźnie i cieszymy się z daru, jakim jest czas przebywania w towarzystwie bliskich nam osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia…   https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/mikolajki-2021