Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach i świątecznych dodatkach. Dziecięce mikołajkowe kreacje świeciły i błyszczały z oddali. Wszyscy czekaliśmy na nadzwyczajnego gościa. I przybył … po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wizyty upragnionego Mikołaja. Na szczęście nasz gość miał do dyspozycji swoich pomocników i dzięki temu mógł odwiedzić każdą klasę, porozmawiać z dziećmi, opowiedzieć ciekawe historie o swoich reniferach oraz obdarować dzieci słodkościami. Każda klasa na powitanie Mikołaja zaprezentowała wierszyk i piosenkę, dzieci także obiecały, że bedą grzeczne przez cały rok szkolny!
Dzieci, które były najciekawiej ubrane w ramach świątecznej akcji “Dziecięce kreacje mikołajkowe” dodatkowo zostały nagrodzone słodkimi kalendarzami adwentowymi. Czas z Mikołajem spędziliśmy bardzo radośnie, a przy okazji mogliśmy zrobić sobie dużo zabawnych zdjęć z naszym wyjątkowym gościem. Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w
roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

2002

Zobacz galerię z tego wydarzenia…