Na sobotnich zajęciach w klasie 4 dzieci doskonaliły czytanie poprzez zapoznanie się z tekstem „Wycieczka nad jezioro”. Tematyka nawiązywała do „Międzynarodowego Dnia Ziemi”. Podczas wspólnej dyskusji zastanawialiśmy się, co każdy z nas może zrobić aby chronić nasza planetę, począwszy od małych rzeczy po angażowanie się w świadome wybory konsumenckie. Rozmawialiśmy o ekologicznych wyborach, nowoczesnych źródłach energii, wykorzystania nauki do ochrony klimatu. Dzieci miały szeroka wiedzę na ten temat, wiele pomysłów i ciekawych spostrzeżeń.

Oglądaliśmy wspólnie film dokumentalny- „Nasza planeta”. Poznaliśmy naukowe zagadnienia o zmianach klimatycznych, wpływie rozwoju technologii na zmiany w faunie i florze, zmianach w krajobrazie wielu kontynentów oraz ginących gatunkach zwierząt. 
Dzieci wykonały prace na temat obchodzonego Dnia Ziemi. 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/miedzynarodowy-dzien-ziemi-klasa-4