Gra „Wycieczka po Polsce”. Przed rozpoczęciem gry uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą ciekawostek turystycznych wybranych, polskich miast. Po czym przystąpili do udziału w grze. Uczniowie losowali fotografię – widokówkę z charakterystycznym miejscem danego miasta i próbowali odgadnąć co to za miejscowość, następnie odszukać ją na mapie i dopasować do przygotowanej mapy XXL. Uczciwie dodatkowo rzucali monetą , po czym dobierali kartę z reszką lub orzełkiem i wykonywali zapisane na wybranej karcie ćwiczenie sprawnościowe. Na zakończenie gry ułożyli hasło z zaszyfrowanych znaków. 

Celem uczestnictwa w grze było utrwalenie nazw miast i miejscowości oraz charakterystycznych zabytków i budowli znajdujących się na terenie  Polski. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z geografii  Polski i dowiedzieli się kilkunastu ciekawostek dotyczących ukształtowania terenu Polski.

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć w klasie 3.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/mapa-polski-klasa-3