Lapbooki na dobre zagościły w naszej szkole, a uczniowie je uwielbiają i to na każdym etapie nauki, począwszy od klasy pierwszej do czwartej. Dlatego zamieszczamy ten wpis dzieląc się pracami naszych uczniów, aby pokazać że nauka języka polskiego może być atrakcyjna. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Skoro lapbook jest książką to musi mieć swój tytuł i treść.
Lapbook jest atrakcyjną metodą dydaktyczną, dlatego wszedł z impetem do naszych klas. Nauczyciele i uczniowie prześcigają się w pomysłach na realizację interaktywnej książeczki.
Tematyka lapbooków może być różnorodna, dlatego w klasie czwartej uczniowie wykonali swoje prace na temat przyrodniczy, zebrali informacje o życiu żab. Powstały lapbooki pt. “ Żaby”. Natomiast uczniowie z klasy pierwszej stworzyli ciekawe książeczki dotyczące znanych zawodów. Wykonali lapbooki o pracy “Fryzjerki” i “Strażaka”.
Lapbooki z całego serca polecamy, bo kształtują wiele cennych umiejętności, a ich kolorowa i zróżnicowana forma jest bardzo atrakcyjna.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

4004