Co to jest lapbook? Pod tajemniczą nazwą kryje się teczka, która ma niemal interaktywny charakter. Lapbook to także rodzaj mapy myśli, na której zawieramy rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczamy w kieszonkach, schowkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook, „książkę na kolanach” można zrobić na dowolny temat np. o wybranym kraju, o tradycjach świątecznych, o zwierzętach itp. Taką wyjątkową teczkę  można nieustannie rozbudowywać i sięgać do niej niczym do pamiętnika przywołując wspomnienia i gromadząc wiedzę.

W naszej szkole podjęliśmy się tego niezwykłego zadania i stworzyliśmy własne lapbooki o tematyce przyrodniczej.
Klasy 1a, 1b i 3 wykorzystała to narzędzie pracy do poznania zwierząt żyjących na łąkach i w stawach w Polsce.
Młodsze klasy przygotowały „składane książki” na temat życia żab, natomiast starsza klasa- mrówek.
Jednak kl.3 niesiona tym wspaniałym pomysłem podjęła się jeszcze jednego wyzwania i zrobiła kolejne lapbooki o witaminach!
Uczniowie stworzyli piękne książki, wykazali się przy tym dużą wyobraźnią i zaangażowaniem.  Z pewnością nie są to ostatnie teczki które wykonali, bo ta metoda bardzo przypadła im do gustu. Składamy gratulacje wszystkim uczniom za wyjątkowe prace!
Po raz kolejny udowadniamy, że nauka języka polskiego nie musi być wcale nudna, ale ciekawa i pełna pozytywnych wrażeń.

 

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

 1001