Podczas sobotnich zajęć w klasie 5, uczniowie nie tylko dbali o swój rozwój fizyczny, biorąc aktywny udział w zawodach sportowych, ale również rozwijali kreatywne myślenie i pisanie zajmując się opisem postaci. Za zadanie mieli opisać postać literacką, bohatera filmu, muzycznego idola lub postać całkowicie przez siebie wymyśloną.

Wspólnie zastanawiali się co powinien zawierać opis postaci, co różni opis od charakterystyki i na koniec wspólnie zapisali jak powinien wyglądać opis postaci – krok po kroku. Podczas klasowej burzy mózgów na tablicy pojawili się również zgromadzone przez uczniów wyrazy nazywające wyglądu i części ciała człowieka.

Powstały ciekawe prace i opisy barwnych postaci wymyślonych przez naszych zdolnych piątoklasistów!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z kreatywnych zajęć w klasie 5 !

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/kreatywne-pisanie-w-klasie-5