W dniu 23 października został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najciekawszą dynię halloweenową. Udział w konkursie wzięli uczniowie od 3 do 12 roku życia. Prace należało wykonać na prawdziwej dyni. Można było je wyciąć, pomalować lub ozdobić według własnego projektu i twórczej inicjatywy projektu. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie na szkolnym holu. Liczba zgłoszonych prac była imponująca, bo aż 62 dzieci przyniosło swoje cudowne arcydzieła artystyczne. Celem konkursu było połączenie tradycji polskiej i irlandzkiej oraz rozwijanie inwencji twórczej wśród dzieci poprzez zastosowanie różnorodnych rozwiązań plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, bowiem nasi wspaniali artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością i stworzyli dyniowe dzieła sztuki od klasycznych Jack O’Lanterns, po dynie w perukach, w okularach, dynie przerażające, dynie ręcznie malowane, dynie świecące, była też dynia – pokój dla kościotrupa z nocną lampką i mini sprzętami domowymi! Wszystkie dynie były kreatywne, barwne, kolorowe i wspaniałe!
W nagrodę, uczniowie otrzymali nagrodę – niespodziankę oraz słodki upominek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie oraz cudowną wspólną zabawę!