Dnia 18 lutego po raz kolejny odbyła się w Polskiej Szkole Bez Granic zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami.

Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, , piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.

karnawal-duze-ok

Zabawę karnawałową poprowadzili nauczyciele klas, przy aktywnej pomocy pani dyrektor Ani Lejman.To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Jedną z wielu atrakcji była szkolna zumba poprowadzona przez Anię Lejman oraz  zabawy z gazetami, a szczególnie przejście w kole z gazet. Bawiliśmy się przy dźwiękach znanych i lubianych dziecięcych przebojów, które porywały do wspólnej zabawy dzieci młodsze i starsze.

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu. Sędziowie brali pod uwagę pomysł na przebranie oraz umiejętności taneczne.

Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych uczniów. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów. Dziękujemy wszystkim osobom, które zorganizowały to przedsięwzięcie: pani dyrektor Ani Lejman i Ani Siecińskiej, nauczycielom oraz Wam drodzy uczniowie .

Do zobaczenia za rok !

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia