Organizacja pod nazwą Post – Primary Languages Ireland, zajmująca się nauką języków obcych w Irlandii, zwróciła się do mnie z prośbą, abym przygotowała prezentację z języka polskiego i poprowadziła pięć warszatów pt:”Język polski dla obcokrajowców”.
Spotkanie odbyło się w dniu 20 września 2019 roku w budynku European Commision Representation  w Dublinie i trwało dwie godziny od 19:00 do 21:00. Zainteresowanie było ogromne. Język polski cieszył się dużym powodzeniem i zgromadził najwiekszą liczbę zainteresowanych.
Moim głównym założeniem jako prelegenta było, aby w ciągu tego jednego, krótkiego spotkania przekazać zgromadzonym, moją pasję i miłość do języka polskiego. Chciałam, aby uczestnicy byli entuzjastycznie nastawieni do nauki naszego języka, z chęcią podejmowali próby uczenia się oraz pogłębiali swoją wiedzę z zakresu języka polskiego.
Kolejne wydarzenia, promujące rozwój języka polskiego w Irlandii, odbędą się pod koniec roku.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2002