Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury.

309A8849 (Kopiowanie)Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich rodziców historyczne jasełka, ponieważ pierwsze w naszej szkole. Grupa starsza wraz z najmłodszymi uczniami wprowadziła nas w świat narodzin Jezusa, gdzie pasterze i aniołki z wielką radością witały Boże Dzieciątko.
Kolędy śpiewane i grane przez najstarszych na własnoręcznie robionych instrumentach, taniec aniołków i gwiazdeczek w wykonaniu przedszkolaków oraz 5-latków wzbudziły zachwyt publiczności. Natomiast uczniowie klasy I przedstawili barwnych kolędników z turoniem wykonanym perfekcyjnie przez babcię jednego z uczniów.
Nad całością czuwali nauczyciele, którzy przygotowali dzieci na tegoroczne jasełka. Występy zaprezentowane przez dzieci wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.
Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na te święta.
Po części artystycznej założycielki szkoły Anna Siecińska i Anna Lejman podziękowały młodym artystom oraz ich nauczycielom za przygotowanie świątecznego przedstawienia. Jak również skierowały ciepła słowa i życzenia do zaproszonych gości z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zobacz galerię Jasełka