Mamy zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.

Po dwóch miesiącach wakacji, nasi wspaniali uczniowie wrócili w mury szkoły. 

Na inaugurację roku szkolnego zaprosiliśmy wszystkich do szkolnej  auli, gdzie na początek pani dyrektor Anna Siecińska bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów i rodziców, i  zapewniła, że wraz z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły zrobią  wszystko by zapewnić uczniom nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również szczególną opiekę i prawidłowe warunki do rozwoju każdego dziecka.

Po wczytaniu imion i nazwisk oraz przedstawieniu nauczycieli, uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas.

Tym samych uznaliśmy rok szkolny 2023/2024 za otwarty!

Dla wszystkich był to szczególny dzień, a dla niektórych uczniów bardzo wyjątkowy, ponieważ był to on ich początek drogi edukacyjnej w języku polskim w Polskiej Szkole Bez Granic w Tyrrelstown. 

Pierwszy dzień w nowej szkole i klasie to zawsze ekscytujące wydarzenie. Nic więc dziwnego, że wywołuje ono wśród dzieci i nauczycieli mnóstwo pozytywnych emocji. Na przyjazną atmosferę w każdej klasie wpływa wiele czynników, ale podstawą jest poznanie wszystkich uczniów, najlepiej przy pomocy ciekawych, rozwijających i zabawnych zabaw integracyjnych. Jest to najlepsza metoda budowania zespołu klasowego i doskonale wzmacnia relacje w grupie już istniejącej.

Mamy nadzieję, że po pierwszych, sobotnich zajęciach uczniowie przekonali się, że nauka w naszej polskiej szkole, to nie tylko nowa wiedza, język i wiadomości, ale to również nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia i nowa droga życiowa, którą z nami rozpoczynają. 

Nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2023/2024.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/inauguracja-roku-szkolnego-2023-24