21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Ten dzień stał się doskonałą okazją wyjścia z ławek, aby w sposób aktywny podjąć wyzwania, realizując zadania projektowe. Największą popularnością cieszyły się zadania w terenie, czyli stacje z językiem polskim.
Celem dzieci było ich odnalezienie na korytarzach szkoły oraz wykonanie wg. poleceń. Z wielką radością
wykonywały ćwiczenia, które były dla nich wielkim wyzwaniem. Świetnie poradziły sobie z zadaniem „język polski jest ą i ę”, wytrwale wyszukiwały i wykreślały długie i nie zawsze im znane wyrazy poznając ich znaczenie, ciekawie zilustrowały polskie powiedzenia, a „ łamańce językowe“ niejednego wprawiły w zakłopotanie i istne „siódme poty“ w czasie czytania lub powtarzania.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom za stworzenie ciekawych stacji z zadaniami i świetną zabawę ukazującą bogactwo, różnorodność i piękno języka polskiego.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a w podziękowaniu otrzymały dyplomy miłośnika języka polskiego.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

7007