Ostatnim tematem zajęć plastycznych było wykonanie  DYNIOWEGO SŁOŃCA z papieru. Najpierw dzieci zapoznały się z podstawową techniką składania prostokątnego arkuszu papieru na pół, zobaczyły jak precyzyjnie składać narożniki papieru. Wykonywały też ćwiczenia rozgrzewkowe – składanie kartki w harmonijkę. Kolejnym etapem było wykonanie wachlarza. To pozwoliło dzieciom przygotować kompletny materiał do wykonania dyniowego słońca. Dzieci bardzo się zaangażowały w pracę plastyczną, na zajęciach ćwiczyły koncentrację i utrzymywanie uwagi, pobudzanie spostrzegawczości wzrokowej.

Każde dyniowe słońce było radosne jak nasi uczniowie biorący udział w zajęciach plastycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyniowych zajęć plastycznych.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/dyniowe-zajecia-plastyczne