We wrześniu odwiedziła nas mama jednej z naszych uczennic z prośbą o zorganizowanie zbiórki na leczenie malutkiej dziewczynki z Polski. Po poznaniu historii 2- letniej Lenki nie zastanawiałyśmy
się ani sekundy i postanowiłyśmy zorganizować kiermasz ciast w celu zebrania funduszy.
Dzięki ogromnej pomocy rodziców 28 września odbył się w szkole wielki kiermasz słodkości, zabawek, książek i gier. Rodzice od samego rana przynosili ciasta, ciasteczka i różne rzeczy na sprzedaż. Sala gimnastyczna szybko wypełniła się pudełkami ze słodkościami, papierowymi talerzykami, kubkami
oraz innymi cennymi dla nas rzeczami.
Grupa zaangażowanych rodziców zajęła się przygotowaniem kiermaszu począwszy od zniesienia stołów, poprzez ustawianie ciast i drobiazgów, aż po sprzedaż i kompleksową obsługę stanowisk. Ilość oraz różnorodność ciast przyprawiała o słodki zawrót głowy. Zapach ciast niósł się po korytarzach szkoły i
zapraszał do zakupu. Kiermasz przyciągnął tłumy dzieci i rodziców, wszystko rozchodziło w szybkim tempie, a puszki wypełniały się pieniędzmi. Ta charytatywna inicjatywa bardzo zintegrowała rodziców w sprawnej organizacji na każdym etapie kiermaszu.
Podsumowaniem było zebranie funduszy na leczenie Lenki w wysokości 865.50 EUR. Cel został osiągnięty tylko i wyłącznie dzięki pomocy rodziców i dzieci z naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Majchrzyk za koordynację kiermaszu, za aktywne włączenie się w tak szlachetną inicjatywę,
za wzięcie sprawy “w swoje ręce”. Składamy podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom,
którzy wsparli naszą akcję ciastem i groszem wrzuconym do puszki.
Dziękujemy paniom zarządzającymi szkołą Annie Lejman i Annie Siecińskiej za wdrożenie pomysłu w życie i stworzenie przyjaznego klimatu w czasie organizacji kiermaszu.
Ogromnie się cieszymy, że daliśmy promyk nadziei na leczenie Lenki. Trzymamy kciuki za walkę o zdrowie malutkiej dziewczynki, której historia ogromnie poruszyła nasze serca, Lenko wracaj do zdrowia!

71030074_2118346871792897_8267551447659315200_n