Czy każda charakterystyka postaci musi być zapisana w zeszycie?
Klasa 3 próbowała swych sił w tworzeniu charakterystyki na wieszaku. Idea „mobilnej notatki” na wieszakach bardzo przypadła do gustu uczniom. Uczniowie utrwalali w ten sposób swoją wiedzą na temat sławnego Polaka – Fryderyka Chopina. Wszyscy uczniowie fantastycznie zaangażowali się na lekcji, każdy pracował i tworzył swój unikalny wieszak.
Trzeba pamiętać o powiedzeniu Konfucjusza: ” Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Choć słowa te mają już ponad 2500 lat, to nadal są aktualne. Wymyślanie wciąż atrakcyjnych lekcji dla uczniów nie jest łatwe, ale gdy widać takie efekty, radość wypełnia nasze dusze.
Dziękujemy nauczycielce języka polskiego, pani Ani Nowak za tak wspaniały pomysł na lekcję.
Zobacz galerię z tego wydarzenia…
3003