Jak w przyjemny sposób połączyć gramatykę języka polskiego z dniem sportu? Udało się to uczniom trzeciej klasy, którzy podczas ostatnich zajęć wzięli udział w „bieganym dyktandzie”.

Klasa została podzielona na cztery grupy i każdemu uczniowi z grupy zostało przydzielone zadanie: pisarza, biegacza i podpowiadacza.

W klasie w różnych miejscach zostały ukryte podzielone na paski teksty dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć wszystkie fragmenty, odczytać, pobiec w drugą część klasy, podyktować podpowiadaczy, a siedzący obok pisarz miał je prawidłowo zapisać.

Po każdym fragmencie była zmiana. Każda osoba z drużyny miała za zadanie zapamiętać jak największą ilość tekstu i przekazać go osobie piszącej dyktando. Po pewnym czasie następowała zmiana osoby piszącej dyktando. 

Walk była zacięta, ale poprawnie napisany tekst w najkrótszym czasie udało się zrealizować grupie dziewczynek: Julce, Julce i Victorii. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dyktanda!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z aktywnych zajęć w klasie 3!

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/biegane-dyktando-klasa-3