27 października 2018 roku rodzice Polskiej Szkoły Bez Granic otrzymali od nas list takiej treści:

„Drodzy Rodzice,

Rozpoczęliśmy czwarty rok pracy w naszej szkole, kolejny rok, kolejne pomysły i wyzwania. W podziękowaniu za dobro które, otrzymujemy od Was i Waszych dzieci, chcemy rozpocząć nową inicjatywę w Polskiej Szkole Bez Granic – pomoc charytatywną jednemu, potrzebującemu dziecku.  Chcemy nauczyć naszych uczniów nie tylko jak czytać i pisać, ale nauczyć i rozwijać w nich piękną cechę i w życiu najważniejszą, jak pomagać innym, słabszym, bezbronnym i wymagającym opieki.

W tym roku będziemy pomagać Tatiance, pięknej 12 letniej dziewczynce, która mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem we wsi Bielawki, koła Pelplina. Tatiana choruje na zespół Retta, to choroba – wyrok. Nikt się tutaj nie łudzi, że będzie lepiej, że Tatiana wyzdrowieje, że będzie chodziła, mówiła czy zacznie mówić. Dlatego chcemy jej rodzinie zbudować dom, w którym Tatiana będzie mogła godnie spędzić ostatnie chwile swojego życia.

Drodzy Rodzice, zróbcie sobie najpiękniejszy prezent, jakim jest dawanie bez oczekiwania czegoś w zamian, z dobroci serca wspomóżcie naszą akcję, biorąc udział w licytacji pięknych lalek, szytych przez mamę Tatiany, które będziemy wystawiać na naszym szkolnym fb. W kiermaszu ciast, który odbędzie się w sobotę 3 listopada o godzinie 13:15, czy w loterii fantowej która również odbędzie się u nas w szkole.

Za okazane serca bez granic, dziękujemy my wszyscy, którzy tworzymy Polską Szkołę Bez Granic”

Na 3 listopada zaplanowaliśmy sprzedaż ciasta i fantów, które wpłyną od rodziców i ludzi dobrej woli. W sobotę od wczesnych godzin rannych, do szkoły przychodzili kolejni rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie wnosząc ciasta, ciasteczka, babeczki, zabawki i wiele innych wspaniałych dowodów wrażliwości ludzkich serc. O 13:15 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęliśmy naszą akcję charytatywną. W ciągu godziny z pomocą mam udało nam się sprzedać wszystkie fanty i cudowne domowe wypieki.

W sumie tego dnia zebraliśmy sumę 1251.86 euro.

W następnych dniach,  napływały kolejne datki do puszek i w kopertach. W sumie w Polskiej Szkole Bez Granic udało się zebrać na pomoc Tatiance i jej wspaniałej rodzinie sumę 2050 euro.

29 listopada pan Mariusz Sieciński spotkał się w Bielawkach z mamą Tatiany i samą Tatianką i przekazał jej piękną kartkę wykonaną przez naszych uczniów, szkolną koszulkę z logo szkoły oraz pieniądze. W trakcie spotkania  nie odbyło się bez podziękowań i łez radości. Mama Tatiany pani Aneta wraz z Tatianką przygotowały dla nas podziękowania i cudowne, kolejne dwie laleczki,  które można licytować na naszym szkolnym FB.

Natomiast 15 stycznia 2019 roku Pani Anna Siecińska odwiedziła Tatiankę i jej rodziców, i przekazałam im pieniądze, które zebraliśmy z licytacji: dwóch ostatnich lalek, kompletu czapki z szalikiem oraz datków uzbieranych do puszki w sumie 244 euro i 37 centów.

W sumie wszyscy uzbieraliśmy 2294 euro i 37 centów. Brawo My!!!
Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie. Wszyscy trzymamy kciuki za szybką budowę wymarzonego domu dla Tatianki i jej rodziny😍🏠😘🏡

Na zakończenie chcielibyśmy wyrazić uznanie dla naszych wspaniałych i wrażliwych rodziców za pomoc dla Tatiany i jej rodziny. Bez Was to nie mogło się udać. Daliście sobie i  nam wszystkim najpiękniejszy prezent na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Dzięki Nam wszystkim, miejmy nadzieję,  że  na wiosnę zacznie się budowa domu dla Tatianki.

Dziękujemy!

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

21021