27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole święto związane z patronem Szkocji, Grecji i Rosji, św. Andrzejem. Andrzejki są specjalną okazją, do zorganizowania zabaw, gromadzącą dzieci i młodzież, przed rozpoczynającym się adwentem.
Jak powszechnie wiadomo w andrzejki nie może zabraknąć wróżb przepowiadających przyszłość, dlatego w każdej z klas uczniowie bawili się i sobie wróżyli. W starszych klasach uczniowie lali wosk przez dziurkę od klucza do naczynia z zimną wodą i z woskowych kształtów przy pomocy latarki, odczytywali znaczenie kształtu, i przewidywali co może ich spotkać w przyszłości.
Kolejną popularną wróżbą, która wywołała radość i uśmiech na twarzach dzieci, było ściąganie butów i ułożenie z nich prostej linii, aż do progu drzwi klasy. Jak wiadomo, właściciel lub właścicielka buta, który jako pierwszy przekroczy próg pomieszczenia najszybciej weźmie ślub. Radości i śmiechu było co niemiara, a dziewczynki z klasy pierwszej beztrosko skacząc uznały, że to najlepsza wróżba na świecie.
Uczniowie bawili się również w przekłuwanie papierowego serca z imionami swoich przyszłych wybranków. Losowali swoje przyszłe zawody, wróżyli z kart i przy pomocy koła fortuny odkrywali co przyniesie im los.
Wszystkie zabawy były niezmiernie wesołe, pełne fantazji, humoru i kreatywności. A spędzone wspólnie chwile pozwoliły uczniom poznać kolejną z polskich tradycji, ale przede wszystkim, miło, przyjemnie i sielsko spędzić czas z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki.
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie wszystkich wspaniałych wróżb, gier i zabaw.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z andrzejkowych zajęć…   https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/andrzejki-2021