12 kwietnia obchodzimy Międzynarodowe Święto Czekolady. Jemy ją w bardzo różnych postaciach, choć najbardziej popularna jest w tabliczkach. Gorzka, deserowa, mleczna, biała, a może z orzechami lub nadzieniem owocowym? – takie pytanie często zadajemy sobie przed regałem z czekoladami. Wybór tej najbardziej znanej łakoci, bez której nie wyobrażamy sobie prawdziwego dzieciństwa, jest po prostu ogromny.
dzien-czekolady2Czekoladowe pyszności kuszą nas zazwyczaj na sam widok, ale – jak apelują lekarze – trzeba zachować umiar z ich jedzeniem. Czekolada jest bowiem produktem kalorycznym. Jednak nie można zapomnieć, że ma też ważne właściwości zdrowotne dla człowieka. W czekoladzie zawarte są endorfiny, wpływające na pracę mózgu, poprawiające nastrój, a nawet potrafiące nieco łagodzić ból.
Dlatego w naszej szkole również uczciliśmy ten najsłodszy dzień w roku – Dniem Czekolady.
Najmłodsze dzieci z przedszkola i zerówki uczestniczyły w wyjątkowej sobocie pełnej czekoladowych niespodzianek: od czekoladowej ciastoliny, malowania czekoladą aż po samodzielnie przygotowane wafelki z polewą czekoladową. Oby takich dni było więcej…życie w naszym przedszkolu jest jak pudełko czekoladek pełne niespodzianek.
Zobacz zdjęcia z Dnia Czekolady