Podczas sobotnich zajęć w klasie 3 uczniowie świętowali urodziny Arthura i Hani. Na początku wspólnie zaśpiewali słynne „sto lat”,  a następnie złożyli im serdeczne życzenia urodzinowe. 

Ze względu na to, że wielkimi krokami zbliżają się najpiękniejsze, rodzinne święta w roku. W klasie 3 trwają intensywne przygotowania, do których należy pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świątecznych, takich jak dekoracje pierniczków. Dzieci najpierw rozmawiały, następnie zaś zapisały jakich składników i przypraw używa się do wypieku ciasta. Opisywały po zapachu poszczególne przyprawy, po czym przyszła pora na najlepszą i najsłodszą część lekcji czyli samo dekorowanie. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie ozdabiali swoje ciasteczka różnokolorowym lukrem i barwną posypką. Każdy pierniczek wyglądał bardzo apetycznie był bardzo kolorowy i cudownie pachniał. Po zjedzeniu kilku, reszta  z nich została spakowana i zabrana do domu.