Słowa piosenki “Wakacje, znów będą wakacje” znakomicie oddały charakter uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/16 w Polskiej Szkole Bez Granic, która odbyła się 18 czerwca w Tyrrelstown. O godzinie 10.30 pani dyrektor Anna Lejman oraz nauczyciel języka polskiego Patrycja Bęben oficjalnie rozpoczęły spotkanie witając serdecznie przybyłych uczniów, dzieci z przedszkola i nauczycieli.

Witajcie wakacje!
Witajcie wakacje! – Polska Szkoła bez Granic

W części artystycznej dzieci zaprezentowały “Koncert wakacyjny” czyli piosenki i wiersze o tematyce wakacyjnej. Jednak szczególnym wydarzeniem była premiera komiksu- filmu animowanego, autorskiego projektu edukacyjnego pt. “Chrzest Polski” przygotowanego przez najstarszych uczniów. Pokaz wzbudził wyrazy zachwytu całej społeczności szkolnej, jak i rodziców zaproszonych na specjalny seans filmowy
W dalszej części odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród książkowych oraz świadectw szkolnych dla wyróżnionych uczniów Każde dziecko zostało wywołane przez panią dyrektor Annę Siecińską, a następnie nagrodzone gromkimi brawami przez wszystkich zgromadzonych na sali.
Całe spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze, na buziach wszystkich uczestników malowały się uśmiechy, które towarzyszyły im do końca.
Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu!

Z pozdrowieniami
Grono Pedagogiczne

Zobacz zdjęcia z zakończenia roku 2015/2016