Pokój buduje, wojna rujnuje. Pod takim hasłem rozpoczęły się sobotnie zajęcia z lektury  pt: ”Mój tato szczęściarz” autorstwa Joanny Papuzińskiej. Książka opowiada o trudnym dla dzieci temacie wojny. Podczas spacerów, które Asiunia i jej mały braciszek Tomek uwielbiają, tytułowy Tata pokazuje im miejsca i opowiada własne historie związane z Powstaniem Warszawskim. Czasem są radosne, a czasem trochę smutne.

Podczas sobotnich zajęć uczniowie najpierw wypisali na tablicy słowa i wyrażenia kojarzące się z wojną, natępnie porwali je i wyrzucili za siebie. W drugim etapie lekcji napisali słowa kojarzące się z pokojem i wolnością i opisywali uczucia im towarzyszące. Obejrzeli również spacer multimedialny, który przebiegał kanałami, z których korzystali cywile podczas Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/zajecia-z-lektury-pt-moj-tato-szczesciarz