Zajęcia kulinarne są świetną okazją do zapoznania dzieci z zawodem kucharza, jego strojem, atrybutami oraz książką kucharską. Odpowiednio przeprowadzone stają się formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi, rozwijania sprawności manualnej, poznawania świata oraz uczenia się pracy w zespole. Dzięki nauce zdrowego odżywiania, dzieci częściej będą czerpały przyjemność z jedzenia zdrowych, a z czasem własnoręcznie wykonanych posiłków. 

Zajęcia kulinarne pozwoliły 5 latkom na poznanie różnych tajemnic kuchni. Dzieci wszystko wykonywały i przygotowywały  samodzielnie. Mogły produkty i składniki potrawy dotykać, wąchać, rozpoznawać różne smaki i faktury, bawić się ich kolorem i kształtem. 

Mamy nadzieję, że zabawy sensoryczne związane z przygotowaniem dania okazały się wspaniałą i pyszną kulinarną przygodą.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia…  https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/zajecia-kulinarne-w-grupie-5-latkow