„W świecie dzieci ciemność ma w sobie coś tajemniczego, magicznego i nieokiełznanego. Ale też niepokojącego. Oswójcie ją razem – wspólna zabawa ciemnością i światłem może pomóc dziecku rozjaśnić jego lęki. Ponadto pozwoli wam lepiej się poznać, wzmocni więź i wzajemne zaufanie, a także sprawi mnóstwo radości”- Joanna Goska (psycholog).

Zabawa światłem, stała się ciekawym sposobem na halloweenowe zajęcia w klasie pierwszej. Wystarczyła mała latarka, przebrane dzieci i zabawa sama tworzyła się za każdym pstryknięciem. Podświetlane światłem twarze wprowadziły uczniów w atmosferę czarów i zaklęć. Zainspirowały w snucie opowieści o czarownicach, duchach i nietoperzach. Zabawa światłem to jedna z ulubionych aktywności dzieci- niezależnie od wieku. A ciemne, długie jesienne wieczory to znakomity czas na takie działania. Halloweenowe zajęcia upłynęły w niezwykłej atmosferze zabaw, gier i robieniu zdjęć w fotobudce „ducha”. Było wesoło i radośnie, bo ciekawe zabawy edukacyjne sprzyjają nauce i wzbogacaniu języka dziecka.