Sentencją, która rozpoczęła sobotnie lekcje w klasach drugiej i trzeciej był cytat Flory Edwards: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i do nas wraca”. 

Uczniowie prowadzili pogadankę na temat dobra i zła. Określali jakie postępowanie jest dobre, a jakie złe oraz samodzielnie budowali definicję dobra i zła.

Wspólnie doszli do ciekawych konkluzji i wyciągnęli wiele inspirujących  wniosków, między innymi takich, że to rodzice, opiekunowie i nauczyciele są pierwszymi autorytetami w kwestii dobra i zła. Ponieważ od najmłodszych lat pomagają dzieciom w nauce i przestrzeganiu zasad moralnych oraz w odróżnieniu czynów dobrych od złych i kreowaniu podstawowych ocen wartościujących. Dzięki tej nauce, dziecko ma szansę na budowanie samodzielnej postawy i swojego światopoglądu w kwestiach jak należy postępować, i jak rozróżniać zachowania dobre od złych.

Sobotnia lekcja zainspirowała dzieci do wykonania plakatów oraz kartek dla dzieci z Ukrainy, które doświadczyły najgorszego rodzaju zła, jakim jest wojna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotnich zajęć….