W szkole mamy najwięcej czasu na odkrywanie otaczającego nas świata, dlatego organizacja ciekawych, pełnych zabaw, przygód i niezapomnianych wrażeń

wycieczek szkolnych i wyjazdów sportowych na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz wydarzeń i imprez. 

W roku szkolnym 2022/2023 w dniach od 24 do 30 czerwca  zorganizowaliśmy wyjazd na XXIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. W igrzyskach wzięło udział około sześciuset uczestników z Polski, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Rumunii, Ukrainy i Irlandii. 

Była to dla naszych uczniów cudowna okazja do  aktywnego, pełnego przygód wyjazdu do Polski, doskonały sposób na integrację  i zawarcie nowych przyjaźni.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klas pierwszej, trzeciej i piątej wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami.

Nasi mali – wielcy bohaterowie dzielnie brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych i pływackich, a w wolnym czasie aktywnie spędzali czas podczas zabaw w aquaparku, basenach, spływie rzeką Narew, grze w ping ponga i wielu innych ciekawych i rozwijających aktywnościach. Oczywiście, każdy sportowiec wie, że energię trzeba odpowiednio uzupełnić, a organizm zregenerować, więc dzieci korzystając z pogody miały również czas na relaks, kino, zakupy, lody, gofry z czekoladą i wiele przyjemnych aktywności przy łakociach i pysznościach.

Po zakończonych zawodach, nasi młodzi medaliści pojechali na ciekawą wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić stolicę Polski. 

Wszyscy sportowcy duzi i mali, wrócili do Irlandii zadowoleni, opaleni, pełni radości i satysfakcji z odniesionego sukcesu. 

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym nauczycielom i opiekunom za cudowną opiekę nad naszymi uczniami.

Już teraz zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy do Łomży po wspaniałą przygodę, radosną zabawę w języku polskim, do zmagań lekkoatletycznych,  wodnych pląsów i po złote, srebrne i brązowe medale.

Dziękujemy, że tak pięknie reprezentowaliście naszą szkołę i nas wszystkich! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Poniżej przesyłamy jeszcze kilka migawek z XXIII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/xxiii-polonijne-igrzyska-mlodziezy-szkolnej