W maju nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu “Warsztaty patriotyczne”. Projekt połączył  wszystkie klasy i grupy przedszkolne przy realizacji poszczególnych zadań. Uczniowie poznawali i przypominali sobie na warsztatach – tytułowe dni: 2 Maja- Święto Flagi Polski i 3 Maja- Święto Konstytucji. W klasach powstały piękne prace przedstawiające święta majowe. Uczniowie zapoznali się z historią tych świąt, a dla sprawdzenia swojej wiedzy rozwiązywali quiz, tworzyli ciekawe lapbooki o Polsce, projektowali kartki dla Polski, najmłodsi wystąpili przed rodzicami z
piosenkami. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu ubrane na biało- czerwono, aby podkreślić umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka. Dzięki warsztatom patriotycznym mogliśmy pokazać dzieciom- solidarność z własnym narodem, wzbudzić poczucie więzi z Polakami.
Dziękujemy nauczycielom prowadzącym warsztaty za zaangażowanie i realizowanie ciekawych pomysłów edukacyjnych. A dzieciom za entuzjazm, ciekawość, zadawane pytania, wspaniałe pomysły na kreatywne prace plastyczne oraz radosny udział w barwach biało-czerwonych.

Dziękujemy Ambasadzie RP w Dubline za dofinansowanie materiałów plastycznych, wykorzystanych przy realizacji projektu.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2002