Ubieranie choinki i oczekiwanie na Świętego Mikołaja to piękne i na pewno ulubione świąteczne momenty w życiu każdego dziecka.W sobotę w grupie 6 latków do dzieci zawitały efly, przyjazne skrzaty, które jako zadanie klasowe poleciły im strojenie pozostawionej, wraz z dekoracjami, choinki. Dzieci spisały się świetnie! Każdy pomagał i wybierając ulubiony ornament, zawieszał go na choince.
W nagrodę, za pięknie i starannie wykonane zadanie, skrzaty postanowił zostać z dziećmi, aby pomóc im dekorować choinki w ich domach i spędzić z nimi święta.
Choinko, choinko,
świąteczną masz minkę!
Łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę!
Stanęłaś w pokoju
na złotym dywanie
i cień twój iglasty
zatańczył na ścianie.
Usiądę przy tobie!
I podam ci rękę.
To nic,
że masz trochę kłującą sukienkę!
(Czesław Janczarski)