“Do kraju tego, gdzie kruszynę chleb
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba,
Tęskno mi, Panie.” (C.K.Norwid)

W tym szczególnym dla wszystkich Polaków dniu 11 listopada, Narodowym Święcie Niepodległości, zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty plastyczne o tematyce patriotycznej.
Wybór materiałów był przeróżny. Od zwyklych kartek po waciki, bibule, brystol, krepe, farby, pastele itp.
Zadaniem uczniów było stworzenie godła, kotylionu lub plakatu z zachowaniem gamy kolorów.
Powstały niesamowite prace pełne twórczej kreatywności i dziecięcej wyobraźni.
Oprócz warsztatów, w klasach starszych, mówiliśmy o naszej historii i o pokoleniach, które o niepodległy i wolny kraj walczyły przez 123 lata nieobecności Rzeczpospolitej na mapie Europy.
W dniu 11 listopada w sposób szczególny pamiętamy o heroicznej walce, która przyszlo toczyć Polakom w obronie niepodległości Ojczyzny i prawa do godnego życia. Ta sobota, był dla nas okazją, aby oddać hołd pokoleniom, które dla nas walczyły i wspólnie oraz uroczyście odśpiewać hymn Polski.
W tym szczególnym dniu chcielibyśmy również podziękować Wam Drodzy Rodzice, za naszą wspaniałą i owocną współpracę.
Dziękujemy Państwu za dbanie o naukę waszych dzieci i młodzieży języka polskiego, naszej historii i tradycji, za naukę patriotycznych postaw i wspieraniu nas w naszej misji krzewienia polskości w Dublinie i w całej Irlandii.
Serdecznie Wam dziękujemy!

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia… https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/swieto-niepodleglosci-14