Wspaniałe wydarzenia miały miejsce w Polskiej Szkole Bez Granic w Tyrrelstown!
️ Pierwsze z nich to warsztaty historyczne prowadzone przez pasjonatów historii: Pana Kajetana, Pana Rafała, Pana Kamila, Pana Roberta i Pana Karola, czyli grupę Rekonstrukcji Historycznej Arnhem. Ich celem było przybliżenie uczniom umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej. To niezwykłe spotkanie dostarczyło uczestnikom nie tylko wiedzy, ale także emocji! ️
Największą wartością warsztatów była możliwość dotknięcia replik mundurów, broni, odznaczeń oraz menażek. To niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło uczniom na lepsze zrozumienie historii i historii bohaterów tamtych czasów.

Dodatkowo, grupa Rekonstrukcji Historycznej Arnhem przybliżyła nam realia tamtych czasów oraz przedstawiła niezwykłą atmosferę epoki, w której żyli i walczyli nasi bohaterowie. Była to wyjątkowa okazja do zgłębienia wiedzy historycznej i zrozumienia dziedzictwa, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń.

Ale to nie wszystko! Kolejnym niezapomnianym wydarzeniem był Bieg Tropem Wilczym, który stał się tradycją w naszej szkole i symbolem pamięci o tych, którzy walczyli za wolność Polski. Bieg obejmował grupy od 6-latków po najstarsze klasy. Pomimo niesprzyjającej, irlandzkiej pogody, uczniowie dali z siebie wszystko, a zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami. ‍♂️
Motto tego niezwykłego biegu brzmiało: „Bądźcie niezłomni. Niech nas przeszkody, utrudnienia i zniechęcenia nie złamią. Niech tym, co może być w naszym biegu przeszkodą – nie bądźmy nigdy my!”
Dziękujemy wszystkim za udział w tych wyjątkowych wydarzeniach! Niech inspirująca historia i pamięć o bohaterach zawsze pozostaną z nami! Cześć i chwała Bohaterom!
 
Zapraszamy do naszej szkolnej galerii zdjęć, aby obejrzeć relację z ciekawych zajęć w naszej szkole!

Zajrzyjcie do naszej galerii, by zobaczyć jak wspaniale się bawiliśmy, ucząc się jednocześnie wielu ciekawych rzeczy!

Link do galerii: Galeria – POLSKA SZKOŁA W DUBLINIE (polskaszkolabezgranic.com)

Niech zdjęcia opowiedzą więcej niż tysiąc słów! ✨

 
Projekt realizowany w ramach dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji Narodowej. 
 
Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej w Irlandii” jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Dzięki temu wsparciu możemy dalej rozwijać naszą działalność edukacyjną, wzbogacając ofertę zajęć i wspierając naszych uczniów w nauce języka polskiego, historii oraz kultury polskiej.
 
Serdecznie dziękujemy za to wsparcie! Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych działań na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej. Bądźcie na bieżąco z informacjami o nadchodzących wydarzeniach i projektach!