30 marca w naszej szkole odbył się ciekawy projekt szkolny- lekcje historii w niezwykłej aranżacji. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować sławnego Polaka zgodnie z duchem epoki w której żył i tworzył. Gościliśmy malarzy, naukowców, pisarzy, astronomów, muzyków oraz pierwszego władcę Polski. Na szkolnej scenie pojawili się więc: Jan Kochanowski, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska- Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko, Jan Heweliusz, Mieszko I z Dobrawą, Janusz Korczak,
Stanisław Moniuszko oraz Jan Brzechwa. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w znane postaci, wykorzystując przebrania oraz charakteryzację. Prezentowali postaci w niezwykle
dynamicznych klasowych wystąpieniach. Najmłodsi nawet zatańczyli taniec z epoki Mieszka i Dobrawy. Inni uczniowie przekazali nam różne ciekawostki z życia sławnych Polaków, opowiedzieli nam że niektórzy z nich tworzyli poza granicami ojczyzny.
Sobotnie zajęcia okazały się niezwykle atrakcyjne dla uczniów, poza “garścią” cennych informacji bawili się podczas tworzenia postaci, a następnie ich prezentacji.
Bardzo dziękujemy nauczycielom za pomysły, zjawiskowe realizacje lekcji, oraz za “wysiłek fizyczny” w noszeniu całego dobytku „sławnego Polaka” na barkach, z samego rana wprost do sal lekcyjnych.
Po raz kolejny projekt edukacyjny okazał się świetną metodą dydaktyczną.

Projekt był współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

12012