6-cio latki na szkolnych zajęciach zgłębiły temat zdrowego odżywiania, wysłuchując wiersza Jana Brzechwy pt. ” Na straganie”. Następnie rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, poznali witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Dzieci miały także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Nasi najmłodsi przynieśli swoje ulubione owoce i warzywa. Były przygotowania: mycie owoców, warzyw, przyborów kuchennych, a także rąk. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpili do krojenia, mieszania i … degustacji. Sałatka smakowała wyśmienicie. A zapach mandarynek, truskawek, pomarańczy i jabłek rozchodził się po całej klasie. Teraz każde dziecko w grupie już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców. A pani Katarzynie Siejk- Kudrys za przygotowanie tak kolorowych, pachnących i zdrowych zajęć.

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

2