Dzień 5 września był dla nas historycznym wydarzeniem otwarcia szkolnych drzwi do polskiej edukacji. Wyjątkowi goście, dzieci wraz z rodzicami od razu włączyli się do proponowanych zajęć. Można było stać się cukiernikiem robiąc własne ciasteczko, lub z ciastoliny stworzyć pizzę albo babeczkę.
Natomiast wielbiciele plastyki tworzyli ciekawe projekty zwierząt, które nabierały barw i charakteru rodem z pracowni artystycznej. Dla dzieci z zapałem rozwiązywania zagadek czekały ćwiczenia ze spostrzegawczości i rozpoznawania liter. Najmłodsi mogli złapać rybkę na wędke, natomiast najstarsi odkrywali prawa fizyczne w myśl zasady: “zobacz, dotknij, zrób”, czyli czym jest magia eksperymentu?
Stylowy kącik fotograficzny zapraszał wszystkich do zrobienia zdjęcia w ramce upamiętniającej 1 dzień w szkole. Rodzice mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań oraz poznania placówki, gdzie ich dzieci będą zdobywać wiedzę, bawić się i rozwijać. Po spotkaniu, rodzice przyglądali się zajęciom dzieci. Z zaciekawieniem obserwowali pracę swoich pociech i z dużym zaangażowaniem włączali się do pomocy. Chętnie dzielili się swoimi uwagami i rozmawiali z nauczycielami, którzy informowali o organizacji pracy w sobotniej szkole.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach. Mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartości i mile spędzonego czasu .