Stara szafa, realny mebel, stojący w każdym domu, w dziecięcej wyobraźni potrafi stać się wszystkim. Wnętrze szafy również, mieści w sobie same skarby.. Każda szafa to tajemnica, nieodkryte skarby, niezwykła fantazja. Dlatego stara szafa z Narnii symbolizuje fantazję i staje się pomostem między światem rzeczywistym, a wyimagowanym. „(…)Za nimi były płaszcze na wieszakach – przed nimi pokryte
śniegiem drzewa(…)”.
Uczniowie klasy V po omówieniu książki „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, wzięli udział w projekcie „Tajemnicza szafa”.  Zadanie uczniów polegało na przelaniu swojego wyobrażenia o tytułowej szafie na karton – zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić wiadomości o lekturze, ciekawostki, zagadki lub quizy. Projekt mogli wykonać dowolnie. Użycie i wybór materiałów również pozostawało w ich inwencji twórczej. Efekty pracy..oceńcie sami.. Zachwycają detale – wieszaki wykonane ze spinaczy biurowych lub z drewnianych patyczków, futra – projektowane na miarę, samodzielnie wykonane, wycięte z precyzją, z białym futerkiem wykonanym z płatków kosmetycznych. Postaci dzieci, samodzielnie wykonane, drzewa narysowane i oszronione własnoręcznie. Na uwagę zasługuje pomysł z mapą Narnii zwiniętą i związaną sznurkiem. Zaczarowane szafy charakteryzują się ogromną fantazją i pomysłowością. Zachęcaja Ciebie drogi odbiorco do poznania fantastycznej, skutej mrozem i zniewolonej czarem Białej Czarownicy krainy. Krainy, którą czeka na poznanie i wyzwolenie..
Tajemnicze szafy wykonane przez naszych uczniów są zaproszeniem Ciebie, czytelniku do wspaniałego świata Narnii, pełnego czarów, magii i przygody!

Zobacz galerię z tego wydarzenia…

9009