Podczas sobotnich zajęć dzieci z grupy przedszkolnej kształtowały i poznawały wiadomości na temat własnego ciała.
Dzieci uważnie słuchały i poznawały słownictwo związane z tematem. Wskazywały i nazywały podstawowe części twarzy i ciała: głowa, uszy, oczy, nos, usta, szyja, ręce, palce, brzuch, plecy, nogi, stopy. Uczyły się prostego wierszyka razem z innymi oraz zilustrowały go odpowiednimi ruchami.
Dzieci wiedziały jak wyglądają: znały kolor swoich włosów, oczu, i wiedziały czy ich włosy są krótkie/długie, proste/ kręcone itd.
Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną starannie i estetycznie, pamiętały, aby narysować wszystkie części twarzy: oczy, brwi, nos i usta.
Rozmawialiśmy również o emocjach, na podstawie ilustracji dzieci odpowiadały na pytania jak wygląda człowiek smutny, wesoły, zły, przestraszony – następnie sami potrafili wyrazić te uczucia mimiką twarzy.
Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej – moje ciało.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.