11 listopada, Święto Niepodległości, to chyba najważniejszy dzień dla Polaków. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się lekcje i działania związane z historią Polski. Uczniowie dowiedzieli się jak cenna jest niepodległość, utrwalili wiedzę o kraju nad Wisłą. W tym dniu wybrzmiewały dwie barwy: biel i czerwień. Tak szczególny dzień uświadamia nam, że jesteśmy Polakami i udział w takich inicjatywach pokazuje, że jesteśmy myślami bardzo blisko Polski i traktujemy ją z szacunkiem i godnością.

Święto Niepodległości przypomina wszystkim, jak ważna w każdych czasach jest wolność oraz uczy pielęgnowania tak potrzebnych w dzisiejszych czasach ponadczasowych wartości.
Projekt “Wspieranie Edukacji Polskiej na Świecie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Poloniii i Polaków za granicą.

2002

Zobacz galerię z tego wydarzenia…