Podobnie jak u trzy- czy czterolatków, najlepszym sposobem na naukę matematyki w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym jest po prostu codzienna zabawa. W edukacji matematycznej dzieci doskonale sprawdzają się gry, wspólne liczenie przedmiotów, różnego rodzaju wyliczanki i zagadki.Efektywne nauczanie pojęć matematycznych może być wykorzystane w połączeniu z plastyką,  ponieważ wymaga ono aktywnego udziału malucha.Podczas sobotnich zajęć w grupie przedszkolnej dzieci nazywały, powtarzały i malowały wybrane przez siebie,  ulubione liczby. Ze względu na to, że dzieci poznają otaczający je świat wszystkimi zmysłami, ich ciekawość jest ogromna, co pozwala nauczycielowi na wykorzystywanie różnorodnych metod do kształtowania pojęć i zagadnień matematycznych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia…