Podróże Małe i Duże to międzynarodowy, podróżniczy  program edukacyjny, którego celem jest rozwinięcie wiedzy o wybranych miastach Europy.  W minionym semestrze klasa druga miała przyjemność wirtualnie odwiedzić Kraków. W ramach naszej klasowej wyprawy spotkaliśmy się ze Smokiem Wawelskim, w towarzystwie Krakowskiego Lajkonika zwiedziliśmy plac zamkowy oraz podziemia starego rynku. Nie udało nam się jednak znaleźć zagubionej żółtej ciżemki, ale wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, który wprowadził nas w muzyczny nastrój. Następnie, przenieśliśmy się do Opery Rara. Nie obyło się bez puszczania wianków w Noc Świętojańską oraz podziwiania blasków fleszy podczas Festiwalu Muzyki Filmowej. Uczestniczyliśmy  w spektakularnym Misterium Paschalnym oraz koncercie muzyki Sacrum Profanum. Na zakończenie, wspólnie, po klasie zatańczyliśmy krakowiaczka 🙂

Po intensywnym czasie zwiedzania przenieśliśmy się w zmysłową podróż po kulinariach Krakowa – skosztowaliśmy kiełbaski z niebieskiej nyski, zapiekanki z Placu Nowego, piszingery, maczankę krakowską, obwarzanka a na deser papieską kremówkę. 

W najbliższy semestr wybieramy się do Włoch w towarzystwie psa, który jeździł koleją.

Oczywiście zamieścimy relacje.

Do zobaczenia gdzieś w podróży !

Dziękujemy wychowawczyni klasy Pani Lenie Szturomskiej-Józwik za koordynowanie i realizację ciekawego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

https://polskaszkolabezgranic.com/galeria/nggallery/zdjecia-szkoly/podroze-male-i-duze-podrozniczy-program-edukacyjny